Start Lublin juniorzy

Start I Lublin - Kadet Biała Podlaska 102:64

Obie drużyny po zwycięstwach w pierwszej kolejsce miały apetyt na zwycięstwo. Start po bardzo wysokiej wygranej z drugą drużyną od siebie z klubu, z kolei Kadet po zwycięstwie po dogrywce ze Stalą Stalowa Wola. Już przed meczem zawodnicy z Białej Podlaski zapowiadali zwycięstwo nad wyżej notowaną ekipą z Lublina. W tym meczu już na samym początku uwidoczniła się ogromna przewaga Lublinian, którzy rozpoczęli mecz od serii 10:1. Później było nieco gorzej i bardzo dobra skuteczność gości pozwoliła im na dojście Startowców na 5 punktów po 1 kwarcie. Druga odsłona to jednak kompletny pogrom Kadeta. Start wyszedł agresywniej w obronie, co okazało się zaporą nie do przejścia dla gości z Białej Podlaski. Tym samym na przerwę Startowcy schodzili z przewagą ponad 20 punktów. W trzeciej kwarcie nic się nie zmieniło. Nadal to Start nacierał a Kadet rozpaczliwie się bronił. Start grał w tym momencie praktycznie bezbłędnie. Świetnie wyprowadzane kontry i bardzo dobra gra w obronie pozwoliła Startowi na wyjście na przewagę równą 40 punktów po 3 kwarcie. W czwartej kwarcie trener Startu postanowił ograć trochę zawodników, którzy z reguły spędzają mniej czasu na boisku. Jak się okazało, nie poradzili oni sobie z presją i przez pierwsze 5,5 minuty 4 kwarty nie zdobyli nawet punktu. W tym samym czasie Kadet zdobył ich dziesięć. Dopiero wejście Jacka Rogali i Krzysztofa Świątkowskiego pozwoliło na "powrót do normalności" i powrót do przewagi 40 punktów. Jeszcze w samej końcówce pięknym wsadem popisał się Michael Ejiofor a goście odpowiedzieli celną rozpaczliwą trójką o deskę w ostatnej sekundzie i mecz skończył się wynikiem 102:64. Punkty poszczególnych zawodników: Jasio Szadura 17 Krzysiek Świątkowski 16 Michael Ejiofor 13 Marcin Kowalczuk 13 Kuba Stefaniuk 12 Jacek Rogala 10 Norbert Wasiłek 9 Tomek Tarka 7 Wojtek Grygiel 3 Cyprian Zięba 2 Michał Frączek 0